Úvod  >  Pretekárske plavky

PRETEKÁRSKE PLAVKY


Aké pretekárske plavky si vybrať?

Odpoveď nie je jednoduchá. Avšak ako odborníci a bývalí plavci vám radi pri výbere poradíme.

Aké plavky vybrať začínajúcim pretekárom?

(Veková kategória 9 až 12-13 ročných s prihliadnutím na ich skusenosti a výkonostnú úroveň)
Mnohí výrobcovia ponúkajú rôzne modely, počínajúc od základných (cenovo prístupných) modelov, až po tú najvyššiu triedu. Pre rodičov a začínajúcich mladých plavcov doporučujeme, aby neplýtvali peniažkami na kúpu vyššej triedy pretekárskych plaviek a svojím plaveckým hviezdičkám zadovážili ich prvé pretekárske plavky zo základnej rady. Najobľúbenejšie a naša najpredávanejšia rada plaviek pre začínajúcich pretekárov, alebo aj rekreáčnych masters pretekárov je rada TYR FUSION. Dôvodov je viacero, prečo deťom nekupovať hneď vyššiu triedu plaviek; a) Samotné plavky z vás šampióna nespravia. (A to platí pre všetky vekové a výkonostné kategórie) Poctivý tréning, zlepšenie techniky, obrátok, štartov, to sú veľké rezervy, kde sa mladí pretekári môžu zlepšiť. b) Obliekanie - deti sa jednoducho nevedia do veľmi nepoddajných a tesných pretekárskych modelov plaviek obliecť. Kupovať im väčšiu veľkosť, len aby ich dokázali navliecť na seba neguje celkový efekt a technológiu plaviek. Vlasnosti pretekárskych plaviek - ako sú ich maximálna priliehavosť, tesnosť a kompresia sa stráca nesprávne zvolenou veľkosťou). c) Mladí pretekári si potrebujú zvyknúť na pocit väčšieho pokrytia tela, prispôsobiť sa pocitom, ktoré im plavky navodia, naučiť sa obliekať do tesnejších plaviek a práve na to slúži základná rada plaviek na preteky akou sú napríklad ženské modely TYR FUSION SHORT JOHN, TYR FUSION AEROBACK, FINIS HYDROSPEED 2 SHORT JOHN, alebo mužské TYR FUSION JAMMER, alebo

Kedy je vhodné začať s vyššou radou pretekárskych plaviek?

Zväčša sám mladý juniórsky plavec odhadne, kedy je zrelý/á na vyššiu triedu - model pretekárskych plaviek. Ich ponuka sa zvyčajne mení ako firmy vyvíjajú nové technológie. V súčastnosti sú prísne kontrolované a stanovené pravidlá z akých materiálov sa plavky môžu vyrobiť a tiež je limitovaný strih plaviek. Preto sa tieto novodobé pretekárske plavky veľmi podobajú. Každé pretekárske plavky (aj základná rada) podlieha prísnej certifikácii, a preto každý model plaviek (vyrobený po roku 2010) má aj svoje číselné označenie - kód (certifikát).
Pri výbere pretekárskych plaviek je dôležité zvoliť si správnu veľkosť a vyzbrojiť sa trpezlivosťou pri ich obiekaní. Z našej ponuky si môžete vybrať z Tracer B alebo TRACER C, alebo TYR AVICTOR. V ponuke máme aj modely z rady SPEEDO LZR2.
Viac o jednotlivých technológiach sa môžete dozvedieť u ich výrobcov alebo priamo pri ich popise na jednotlivých stránkach.

0.00 € / 0 ks